Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri 2016

Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri 2016

Sektörünün yenilikçi markalarından Yurtbay Seramik’in düzenlediği “4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri”ne başvurular başladı. “Seramik Karo Tasarımı” kapsamında düzenlenen, bu yıl “Kaos ve Düzen” teması ile yola çıkan yarışma ile; seramik sektörüne ve eğitimine katkıda bulunmak, yaratıcı fikirleri desteklemek, seramik sektöründe tasarımın önemini vurgulamak, özgün ve üretilebilir tasarımları ortaya çıkarmak amaçlanıyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Yarışmalar

Saat: 23:59 - 23:59
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Doğadan Sanata, Sen Tasarla -  “4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri” Yeni Sahiplerini Arıyor!

Sektörünün yenilikçi markalarından Yurtbay Seramik’in Yapı-Endüstri Merkezi işbirliğiyle düzenlediği  “4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri”ne başvurular başladı.  Genç tasarımcılar bu yıl “Kaos ve Düzen”den ilham alıyor. Evrende, doğada olup biten her şey adeta bu ikili üzerine kurulu. Biri olmadan diğeri var olamıyor. İkisinin ilişkisi evrensel bir düzeni, uyumu ve dengeyi ifade ediyor. Katılımcılardan kaos ve düzen birlikteliğinden, bu zıtlığın yarattığı uyumdan ilham alan tasarımları paylaşmaları bekleniyor.

Türkiye ve KKTC’deki üniversitelerin mimarlık, güzel sanatlar, sanat ve tasarım ile mühendislik fakültelerine bağlı mimarlık ve tasarım disiplinlerini kapsayan tüm bölümlerinde öğrenim gören önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencilere açık olan yarışmaya ekip ya da bireysel olarak başvuru yapılabiliyor. Ekip başı dışındaki üyelerin farklı disiplinlerden katılabileceği yarışmaya son başvuru tarihi ise 21 Kasım 2016.

Yurtbay Seramik’in kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarından biri olan 4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri jürisinde Ali Bakova (Tasarımcı / Ali Bakova Design), Atilla Kuzu (İçmimar, Tasarımcı / Zoom-Tpu Kurucu Ortağı), Prof. Ayşegül İzer (MSGSÜ GSF Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı), Prof. Sevim Çizer (DEÜ GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı), Şule Koç (Tasarım Direktörü / Şule Koç Design) yer alıyor.

Yarışmada birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye ise 5.000 TL para ödülü verilecek. Üç eşdeğer mansiyon ödülü ise 1.000 TL olacak. Yarışmanın birincisine Unicera 2017 Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda Yurtbay Seramik Standı’nda tasarımının üretilerek sergilenmesi imkânı sağlanacak.

Toplam 6 tasarımcı veya ekibin ödüllendirileceği “4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri”ne başvurular, 21 Kasım 2016 tarihine kadar kabul edilecek. Ödüle hak kazananlar 6 Aralık 2016 tarihinde yarışmanın web sitesi www.dogadansanatasentasarla.com da açıklanacak. Ödül törenine dair detaylar Yurtbay Seramik tarafından daha sonra duyurulacak. 4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri”ne ilişkin tüm bilgilere, katılım şartları ve başvuru formuna www.dogadansanatasentasarla.com internet sitesinden ulaşılabilecek.

Ali Bakova

Tasarımcı / Ali Bakova Design

Atilla Kuzu

İçmimar, Tasarımcı / Zoom-Tpu Kurucu Ortağı

Ayşegül İzer

MSGSÜ GSF Grafik Tasarım Bölümü Başkanı

Sevim Çizer

DEÜ GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı

Şule Koç

Tasarım Direktörü / Şule Koç Design