Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması 2015

Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması 2015

Doğadan sanata, sen tasarla! 3. Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması Başladı. Seramik sektörünün lider markalarından Yurtbay Seramik’in bu yıl 3. kez düzenlediği “Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması” başladı. “Doğadan Sanata Sen Tasarla” sloganı ve “Doğa” teması ile düzenlenen yarışma, Mimarlık, Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri’nde 2014- 2015 Bahar Yarıyılı itibariyle öğrenim gören önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri arasında düzenleniyor. Dereceye giren üç genç tasarımcı/lar ve beş eşdeğer mansiyon eser sahibi kişi ve-ya ekip para ödüllerinin sahibi olurken, yarışmanın birincisine ayrıca Unicera 2016 Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda, Yurtbay Seramik standında tasarımının üretilerek sergilenmesi imkânı sağlanıyor. Yarışmaya son başvuru tarihi 23 Kasım 2015.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Yarışmalar

Tarih: 23.11.2015
Saat: 17:00 - 17:00
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Max Katılımcı: 1000
Ücret:

Ücretsiz

Yurtbay Seramik’in Türkiye ve KKTC’deki üniversiteler genelinde Mimarlık, Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri’nde 2014- 2015 Bahar Yarıyılı itibariyle öğrenim gören önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik olarak Yapı-Endüstri Merkezi koordinasyonu ile düzenlediği “Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması”na başvurular başladı. 
“Doğa” teması ile düzenlenen yarışma kapsamında, genç tasarımcı adaylarının, hayal güçlerinin sınırsız derinliğinden ilham alarak yaratacakları tasarımları paylaşmaları beklenmektedir. Yarışmacılardan istenen doğadan alınan malzemeler ile üretilen seramiği, doğadan esinlenerek şekillendirmeleri,  doğanın sundukları ile insan üretiminin ara kesitinde tasarım yapmalarıdır.

Yarışmada, birinciye 7.500 TL, ikinciye 5.000 bin TL ve üçüncüye ise 3.000 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmada ayrıca beş ekip 1.000 TL’lik mansiyon ödülü ile ödüllendirilecek.

 “Doğadan Sanata Sen Tasarla” ile üç yıldır devam eden, geleceğin tasarımcılarının özgün ve yaratıcı fikirlerini keşfetmeye, seramik sektörünü tasarımın gücü ile desteklemeye katkıda bulunan Yurtbay Seramik, pazara sunulabilecek, seramik sektöründe moda yaratabilecek özgün tasarımları ortaya çıkarmayı ve seramik sektöründe “tasarımcı” kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. 

Yurtbay Seramik’in kurumsal sosyal sorumluluk projesi niteliğindeki yarışmasında toplam 8 tasarımcı veya ekip ödüllendirilecek. “Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması”na başvurular, 23 Kasım 2015 tarihine kadar kabul edilecek. Yarışmada ödül kazanan tasarımcılar, 7 Aralık 2015’te www.dogadansanatasentasarla.com internet adresinde açıklanacak. Ödül töreni Yurtbay Seramik’in bayi toplantısında gerçekleştirilecek, kazananların ulaşım ve konaklama masrafları Yurtbay Seramik tarafında karşılanacak.

3. Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması hakkında tüm detaylara, katılım şartları ve başvuru formuna www.dogadansanatasentasarla.com sitesinden ulaşmak mümkün. Öğrenciler yarışma ile ilgili tüm sorularını etkinlik@yem.net e-mail adresine iletebilecek. Yarışmanın jürisinde; Prof. Ayşegül İzer (MSGSÜ GSF Grafik Tasarım Bölüm Başkanı), Prof. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi GSF Dekanı), Prof. Sevim Çizer (DEÜ GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı), Tamer Nakışçı (Tasarımcı, Studio Nakışçı Kurucusu) ve Sinan Canpolat (Mimar, Yurtbay Seramik Pazarlama Md. Yrd.) yer alacak. 

YARIŞMA TAKVİMİ

Yarışmanın ilanı:
22 Mayıs 2015
Soru sormak için son gün: 10 Ağustos 2015
Yanıtların ilanı: 17 Ağustos 2015
Son teslim tarihi: 23 Kasım 2015 (17:00)
Jüri Değerlendirme Tarihi: 27 Kasım 2015
Sonuçların ilanı: 7 Aralık 2015

Ayşegül İzer

MSGSÜ GSF Grafik Tasarım Bölümü Başkanı

İnci Deniz Ilgın

Marmara Üniversitesi GSF Dekanı

Sevim Çizer

DEÜ GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı

Sinan Canpolat

Yurtbay Seramik Pazarlama Md. Yrd.

Tamer Nakışçı

Tasarımcı, Studio Nakışçı