Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„

2D1 Tasarım Toplantıları

2D1 Tasarım Toplantıları
Yapı-Endüstri Merkezi 2014 yılında hayata geçirdiği 2D1 Tasarım Toplantıları projesiyle tasarımcıları, tasarıma, içmimariye ve malzemeye ilgi duyan herkesi bir araya getirmeyi hedefliyor. Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenlenen 2D1 Tasarım Toplantıları 250 kişilik katılımcı ortalamasıyla, iki ayda bir Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleşiyor.

Türkiye’de mimarlık, içmimarlık ve tasarım disiplinlerinin önde gelen temsilcilerini yıl boyunca buluşturacak en önemli etkinliklerden biri olan 2D1 Tasarım Toplantıları'nın ilk buluşması olan 2D1 Mutfak, 24 Ekim 2014 tarihinde, Blum ve Çekmece yayınları sponsorluğunda, İspanyol tasarımcı Marti Guixe, ve I-AM Kurucu Ortağı Emre Kuzlu'nun katılımıyla gerçekleşti. 

29 Ocak'ta Arlight, Nurus ve Fagerhult sponsorluklarında gerçekleşen 2D1 Ofis etkinliğinde,  BİGG Working Culture Solutions Kurucusu ve Bakırküre Mimarlık Kurucusu Gürhan Bakırküre, deerArchitects Kurucu Ortağı Cem Demirci ve MoDus Architects Kurucu Ortağı Matteo Scagnol konuşmacı olarak katıldı. 

2D1 Otel etkinliği,AKG Gazbeton sponsorluğunda, Argos Yapı Genel Müdürü Aslı Özbay, MAR Mimarlık Kurucu Ortağı Gülfem Karaer, InterContinental Hotels Group - Güney Doğu Avrupa ve Türkiye Tasarım Direktörü Hakan Özkaşıkçı, ve HBA -Hirsch Bedner Associates- Direktörü Sayeli Uysal Ayaydın’ın katılımıyla gerçekleşti. 

28 Mayıs 2015’te gerçekleşen 2D1 Perakende  ise Terminal Design Kurucusu  Akın Nalça, Bülend Özden Design Kurucusu Bülend Özden ve Ağustos Teknoloji Kurucusu & PLD Türkiye Dergisi Editörü  Emre Güneş’in katılımıyla gerçekleşti.

 2D1 Tasarım Toplantıları’nın beşincisi olan 2D1 Kimlik Değiştiren Yapılar 27 Ekim 2015 Salı günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde, 3M Sponsorluğunda düzenlendi. Toplantıya, İki Artı Bir Mimarlık Kurucu Ortağı Yrd. Doç. Dr. Deniz Dokgöz, Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık Kurucu Ortağı Kerem Erginoğlu ve Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri Kurucusu Nevzat Sayın konuşmacı olarak katıldı.