Ahu Bade Nilgün

Ahu Bade Nilgün

NBS İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı Kurucu Ortağı, Eğitmen, Koç


Ahu Bade NİLGÜN; İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Pedagoji yüksek lisans ve  2004 yılında da Marmara Üniversitesin’ de MBA eğitimlerini tamamlamıştır.
 
Lise ve üniversite yıllarında çalışma hayatına atılan Bade Nilgün; uzun yıllar İnsan Kaynakları Danışmanlık sektöründe işe alım ve eğitim fonksiyonlarında Proje Yöneticiliği yapmıştır. 1999-2004 yılları arasında, başta FMCG ve Telekom olmak üzere Türkiye’nin önde gelen pek çok kuruluşunun işe alım süreçlerine destek vermiş, Türkiye çapında projeler tamamlamıştır.  G4S firmasında İş Geliştirme Müdürü olarak çalıştıktan sonra DHL Express’de Satış Müdürü görevini yürütmüştür. Etkili Satış Yönetimi ve Best In Class yaklaşımlarını uyguladığı firmada iç eğitimler de vermiştir. 

2006 yılı itibari ile NBS İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlık firmasında Kurucu Ortak olarak devam etmektedir.  Nilgün, bugün 300’ü aşkın firmaya 40 kişilik işe alım ekibi ile destek veren NBS İşealım ekibini yönetmekte, firmalara özel işe alım çözümleri projelendirmektedir. Nilgün; Profesyonel yaşamının son 3 yılında koçluk yaklaşımlı mülakat teknikleri ve değer odaklı işe alım projeleri geliştirmektedir. Sektöründe lider firmalarda İnsan Kaynakları alanında projeler yönetmekte ve eğitimler vermektedir. 

Erickson Coaching International’da NLP Practitioner, NLP Practitioner Master, 4 modüllü Koçluğun Sanatı ve Bilimi programlarını bitirmiştir ve sertifikalı Erickson koçudur. Bade Nilgün son olarak; Duygusal Zekanın 9 Alışkanlığı eğitimini de tamamlamıştır. Ayrıca Davranış Bilimleri Enstitüsünden Değerlendirme Merkezi Uygulamaları ve Geribildirimi eğitimlerini tamamlamıştır. Ayrıca ERICSSON COLLEGE Takım Koçluğu eğitimini tamamladı.

Güncel referanslarından bazıları :  DHL, Yurtiçi Kargo, Darüşşafaka, Superonline, Vodafone, Çalık Holding, Doğa Koleji, Hexagon Studio, Sütaş