Alexander D. Garvin

Alexander D. Garvin

Yale Üniversitesi Öğretim Üyesi, AGA Public Realm Strategists Inc. Kurucusu


Alexander Garvin; şehir planlaması ve gayrimenkul alanındaki kariyerini eğitim, mimari ve kamu hizmeti ile kombine etti. Halen, New York’ta bir planlama ve tasarım firması olan AGA Public Realm Strategists, Inc. adlı firmanın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yapmakta ve Atlanta BeltLine; Tessera ve Tennessee, Collierville’deki Hinton Parkın ilk master planlarının oluşturulmasından sorumludur. 1996 ve 2005 yılları arasında, New York şehrine 2012 Yaz Olimpiyatları’nı getirmek için kurulan komisyon NYC2012’de planlamadan sorumlu genel müdür olarak çalıştı. 2002 ve 2003 yılları arasında, Planlama, Tasarım ve Geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Lower Manhattan Development Corporation’ın Dünya Ticaret Merkezini yeniden inşası konusunda planlamadan sorumluydu. Son 46 yıl içinde Konut ve Şehir Planlama Komisyon Üyeliği kapsamında Komisyon Yardımcılığı dahil beş New York idaresinde önemli görevlerde yer aldı.

Profesyonel iş hayatının yanı sıra Garvin, 50 yıldan fazla bir süredir mezun olduğu Yale Üniversitesinde Şehir Planlaması ve Yönetimi alanında misafir profesör olarak mimarlık, şehir planlaması ve gayrimenkul geliştirme alanlarında dersler vermektedir.
Garvin, Urban Land Institute için temel gayrimenkul geliştirmesi konusunda atölye çalışmaları yapmaktadır.

Garvin; En iyi Planlama ve Kent Tasarımı için Municipal Art Society’nin New York City Masterwork Award (Başyapıt) ödülü ve American Planning Association New York City Chapter, Distinguished Service Award dahil sayısız ödül almıştır.

Garvin, şu sıralar üçüncü baskısı yapılan The American City: What Works and What Doesn’t, The Planning Game, Public Parks: The Key to Livable Communities ve en yeni kitabı olan ve Island Press tarafından yayınlanan What Makes a Great City’nin yazarıdır.