Anas M. Mahli

Anas M. Mahli

Mimar

Mimar


Anas M. Mahli, Suriye’nin Şam kentinde doğmuştur. Mimarlık eğitimine 2010 yılında Damascus Üniversitesi'nde başlamış 2013 yılında İstanbul’da Bahçeşehir Üniversitesi’ne geçmiş ve daha sonra New York Syracuse Üniversitesi’nden bir öğrenci değişim bursu kazanmıştır. 2011 yılında Damascus Üniversitesi’nde birinci sınıf öğrencileri için düzenlenen Tasarım Yarışmasında birinci gelmiş, 2013 yılında mimarlık ve dijital teknoloji alanında ilerlemeleri yayınlayan “Digital Architecure Club” adlı online platformu kurmuştur.
2014 yılında Salon Architects firmasında Melike Altınışık ve Alper Derinboğaz adlı mimarlar ile Gökçeada Üniversite yerleşkesi için açılan yarışmaya katılmış ve onur mansiyon ödülünü almış, 2015 yılında kent mobilyası atölye çalışması için Ahşap Topoğrafyalar alanında birincilik ödülünü almış ve çalışması Uluslararası Ahşap Günü Festivali süresince Maçka Park’ta sergilenmiştir.
2015 yılında “ İstanbul, Yeşilköy’de Havacılık ve Bilim Müzesi” adlı bitirme tezi Archiprix Türkiye 2015 birincilik ödülünü getirmiştir. Proje “eVolo Magazine”, “Arch20” ve Yapı Dergisinde yayınlanmıştır. 2016 yılında yüksek onur derecesi ile mezuniyetinin ardından mimar olarak kariyerine Emre Arolat Mimarlık (İstanbul) firmasında başlamıştır.