Arhan Kayar

Arhan Kayar

Mimar

dDF Kurucu Ortağı


Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu olan Kayar, 1993 yılında kurulan ve yaratıcı endüstrinin her dalında hizmet vermekte olan dDf (dream design factory) iletişim ajansının ve dDf bünyesinde geliştirilen dDf International Uluslararası İletişim Ajansı, Adquarters Reklam Ajansı, TEC (travel event company) ve IDF (fair organization) şirketlerinin kurucu ortağıdır. Üye olduğu kuruluşlar arasında ISTAV (İstanbul Sana, tanıtım ve Araştırma Vakfı), ICSD (International Council of Societies of Industrial Design),  ve EO (Enterproneurs Organization) bulunmaktadır.

Kayar, ulusal ve uluslararası birçok bağımsız tasarım ve sanat etkinliğine imza atmış, yaşam alanlarına – kent yaşamına etki eden çok sayıda proje geliştirmiş ve yönetmiştir. Daha çok İstanbul ve Türkiye ile şekillenen bu projeler, Paris, London, Roma, Helsinki, Berlin, Hanover, Tokyo, New York, Los Angles, Düsseldorf, Moskova, Bakü, Amsterdam, Milano, Graz gibi birçok şehirde de yer bulmuş, ilgiyle takip edilmiştir.

İstanbul Design Week, Artbeat İstanbul, Design Spirit Istanbul Tasarım Sergileri, Istanbul Shoping festival, Istanbul Fashion week; EXPO 2000 Türkiye Pavyonu, Türkiye Turizm Tanıtım Kampanyaları, Made in Istanbul, Turquality,  İstanbul İnovasyon Haftası ve EXPO Milano 2015 Türkiye Pavyonu gibi projelerin hayata geçmesinde katkıda bulunmuştur.