Av. Yalım Canveren

Av. Yalım Canveren

Avukat

SYS Hukuk Bürosu Kurucu Ortağı


1982 yılı Ankara doğumludur. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra avukatlık stajını Sabah Gazetesi, ATV ve Bilgin Yayıncılık’ın bütün basın, hukuk ve ceza davalarını yürüten, ayrıca pek çok büyük ticaret ve ceza davalarında deneyim sahibi bir hukuk bürosunda tamamlamıştır. Avukatlık stajının bitimiyle birlikte, 2006 yılında GATC Hukuk Bürosu’nu kurmuş, 9 yıllık serbest avukatlık tecrübesinin ardından  2013 yılının şubat ayında o da SYS Hukuk Bürosu bünyesine partner olarak katılmıştır. İngilizce bilmektedir. Vakıflar Hukuku, Ticaret Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Spor Hukuku ve İcra İflas Hukuku ile ilgili bilgi ve deneyim sahibidir.

Av.Yalım CANVEREN, pek çok sosyal sorumluluk projesi ile de kimsesiz çocukların topluma kazandırılması adına çaba göstermektedir. Be hedef doğrultusunda çalışmakta olan, ülkemizin en güçlü sivil toplum organizasyonlarından ÇABA Derneği’nin üyesi, aynı organizasyon içerisinde kurulmuş olan ÇABA Genç Derneği İcra Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Bu organizasyon içerisinde yurt çapında ses getirmiş pek çok projede aktif şekilde rol almıştır.

Profesyonel olarak basketbol oynamış olan Yalım CANVEREN, Efes Pilsen Basketbol Takımı bünyesinde 3 kez Türkiye Şampiyonluğu, 3 kez de Türkiye İkinciliği yaşamıştır. Halen veteran olarak basketbol oynamaya devam etmektedir.