Aydonat Atasever

Aydonat Atasever

ZAXE 3D Teknolojileri Kurucusu


Aydonat Atasever, 1995 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü mezuniyetinden sonra, profesyonel olarak inşaat şirketlerinin uygulama bölümlerinde görev almıştır.


Mimarlık alanında 1998 yılında kurduğu şirketi ile Türkiye‘de 7 sene içersinde 100 den fazla sinema salonu kompleksi ve 25 den fazla 5 yıldızlı otelin iç mimari uygulamalarında yüklenici olarak bulunmuştur. 2000 m2 kapalı alanda 200 kişilik ekibi ile büyük otel zincirlerine, projeye özel seri mobilya üretimleri yapan fabrikasını 2005 yılında yabancı ortaklı bir yapıya devrederek ilk şirket satışını gerçekleştirmiştir.


İnternet sektörüne olan ilgisi 2000 yılında GittiGidiyor.com projesine yaptığı melek yatırımı ile  başlamıştır. Üniversiteden arkadaşları ile başladığı bu yolculukta, Uzmantv.com, İstanbul.net, Setrow.com gibi daha birçok başarılı internet projesine  imza atmışlardır.


2007 yılından itibaren GittiGidiyor A.Ş. şirketinde aktif yönetici ortak olarak görev yapan Aydonat Atasever, 2011 yılında bu projelerini Ebay şirketine satarak Türkiye’de ilk en büyük internet şirketi satışına imza atmışlardır.


2012 yılında başka sektörlere de olan ilgisini, özellikle tarım alanında gerçekleştirdiği badem plantasyon alanları yatırımı ile hızlandırmıştır. Bugün Türkiye’de badem üretimi üzerine yatırım yapmak isteyen kurum veya kişiler için  çığır açacak bir sistem üzerinde, çalışmalarına devam etmektedir.


2016 yılında yatırımcısı olduğu Zaxe şirketi, Türkiye’nin ilk seri üretimi yapılan ve piyasaya sürülmüş yerli 3D printer projesini hayata geçirmiştir. İçinde inovasyon olan her türlü girişime ilgi duyan Atasever aynı zamanda Keiretsu Türkiye Melek Yatırım ağının Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.