Boris Zeisser / 24H Architecture

Boris Zeisser / 24H Architecture

Mimar

Architect


 

Boris Zeisser, 1968 yılında doğmuştur ve 1995 yılında Delft Teknik Üniversitesi’nden “Onur Derecesi” ile mezun olmuştur. 01.01.01'de Maartje Lammers ile Rotterdam'da kendi ofisleri olan 24H Architecture pratiğini kurmadan önce Erick van Egeraat (EEA), Mecanoo ve Office of Metropolitan Architecture (Rem Koolhas) gibi öne çıkan birkaç mimarlık pratiğinde çalışmıştır
 
24H’nin amacı, kendi belirledikleri her bir başlığın gizli katmanlarını bulmaktır. İhtiyaç programı ve proje alanının yanısıra, bu keşfedilmemiş katmanlar her bir tasarım için gerekli cevapları ortaya çıkarır. Doğayı farklı temalarla bütünleştirerek, tasarım sürecine ışık tutar. Doğa, tüm bu temaları ve ofisin ulaşmak istediği tüm amaçları kapsar.   
 
Tasarımlarını temalar altında toplayan 24H, bu temaları şu şekilde tanımlar:  
 
Evrim: Doğa, bizim evrilebilen gezegenimizi ve sürekli değişim koşullarını temsil eder. Tekil mekanlardaki kullanımın zamanla çoklu programlara uyum sağlayabilecek strüktürlerden oluşmalıdır. 
Doğallaşmış: Doğanın soyut yorumlarının yapı malzemelerine aktarılması ile ortaya çıkar.
Organizma:  Varolan binaların eklemelerle büyütülerek yeni kompozisyonlara dönüştürülmesi
Art d’eco:  Doğa, çevreyi destekleyerek aynı zamanda güzelliği de yaratarak ekolojinin sanatını tasarlamaktır.
Duyarlılık: Doğa duyarlı ve dokunsaldır.  Duyuları uyandırır ve yaşamı boyunca güzel bir şekilde dönüşme yeteneğine sahip omalıdır. 
Landshape: Doğa, dünyanın dinamiklerini ve onun şekillenme yeteneklerini temsil eder., sıcak volkan, buzullara karşı.