Cenk Tezcan

Cenk Tezcan

Doktor

BWISE&BWELL Şirketleri Kurucu Ortağı


Dr. Cenk Tezcan – Bwise ve BeWell şirketlerinin kurucu ortağı, tıp doktoru, hastane tasarımcısı, tıp bilişimcisi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Bilgi ve Medipol Üniversiteleri öğretim görevlisi, Fütürist.

Tıbbi cihaz projeleri, anahtar teslim hastane projeleri ve tıp bilişimi ile ilgili projeler uzmanlık alanlarından bazıları… Ortak akıl, paylaşım ekonomisi, sağlıklı yaşam ve mutluluk konularının Türkiye’de yaygınlaşması için çalışıyor. Dünya Bankası, İslam Kalkınma Bankası, SGK ve çeşitli Bakanlıklar için Danışmanlık görevlerinde bulundu.

BeWell’de “Anahtar teslimi sağlık projeleri”, Bwise’da ise “Gelecek tasarımı” ve “Sağlıklı yaşam ve mutluluk” üzerine çalışıyor.
“Sağlığa yenilikçi bir bakış açısı; Mobil Sağlık” kitabının yazarıdır. ODTÜ, Bilgi Üniversitesi ve Medipol Üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders veriyor. Sağlıkta inovasyon, mobil sağlık, sağlık turizmi ve gelecek konularında profesyonel konuşmacı. TRT’de Gelecek üzerine 13 dizilik bir televizyon programını hem yönetti, hem sundu. Yazılarını www.cenktezcan.com adresinde derliyor.

Yaşam Bilimleri ve Sağlık Bilişim Teknolojileri Derneği ve Tüm Fütüristler Derneğinde Yönetim Kurulu üyesi olan Cenk Tezcan 2 çocuk babasıdır.