Dündar Yetişener

Dündar Yetişener

İşletmeci

Business Administrator

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı


Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği  ( Türkiye İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener, 1959 yılında İstanbul’da doğdu. Yetişener,  Şişli Terakki Lisesi’nden sonra Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe Bölümünde tamamlayan Yetişener, kariyerine Koç Grubu ve Afa İnşaat’ta profesyonel olarak başladı. 1987 yılından bu yana Fibrobeton Şirketler Grubu’nda Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdürmektedir. Grup, uluslararası inşaat, inşaat malzemeleri ve know-how ihracı, endüstriyel malzemelerin imali ve dış ticareti konularında faaliyet göstermektedir. 

Cephe kaplama ve dekorasyon malzemesi olarak kullanılan GRC (fiber takviyeli beton) ürünlerini Türk yapı sektörüne 1987 yılında kurduğu Fibrobeton ile tanıtan Yetişener, Türkiye’de GRC pazarının oluşturulmasına öncülük yapmıştır. Fibrobeton’u bugün patenti kendine ait GRC teknolojisini ve tasarımlarını dünyaya ihraç eden bir kurum haline getiren Yetişener, inovatif ürünlerle dünya çapında bir Türk markası oluşturmuştur. Yetişener’in kaptanlığındaki Fibrobeton, 2011 yılındaki son Dünya GRC Kongresi’nde 3 dalda 3 ödül birden alarak sektörde “dünya lideri” olduğunu kanıtlamıştır. Fibrobeton’un halen 4 kıtadaki çeşitli ülkelerde yaklaşık 3 500 binanın dış cephesinde imzası bulunmaktadır.

Türkiye Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olan Yetişener, 14 yıldır Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği  (Türkiye İMSAD) yönetimde çeşitli görevler yaptı. 2013 yılında Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Yetişener ve ayrıca çeşitli sektörel ve sosyal derneklerde üyeliklerini aktif olarak sürdürmektedir.