Ed McMahon

Ed McMahon

Öğretim Üyesi

Instructor

ULI Washington, D.C. Sürdürülebilir Gelişme ve Çevre Politikaları Charles E. Fraser Başkanı


Ed McMahon, Urban Land Institute (ULI) Washington, D.C. Sürdürülebilir Gelişme ve Çevre Politikaları Charles E. Fraser Başkanı’dır. McMahon, sağlık ve yerleşimler, sürdürülebilir gelişme, arazi kullanımı ve akıllı büyüme gibi konularda Amerika Birleşik Devletleri’nde ilham verici ve ufuk açıcı bir konuşmacı olarak tanınmaktadır.

McMahon, ULI’nin Sürdürülebilir Kalkınma konusunda Senior Fellow’u olarak, Enstitü’nün dünya çapında yürüttüğü çevre konusunda hassas gelişme politikaları ve uygulamaları ile ilgili araştırma ve eğitim çalışmalarını yönetmektedir. Kendisi ayrıca, ULI’nin Sağlıklı Yerleşimler İnşa Etme Girişimi’nin (Building Healthy Places Initiative) üst yönetici danışmanıdır. Halihazırda, “Aktif Taşıma ve Gayrimenkul, Gelişmede Yeni Ufuklar” konusunda yeni bir rapor hazırlığı içindedir.

ULI’ye katılmadan once, Arlington, Virginia’nın Koruma Fonu Başkan Yardımcılığı’nı ve Arazi Kullanımı Planlaması Direktörlüğü’nü yapmış, ayrıca Amerika’nın korunmaya değer arazilerinin korumaya alınması konusunda çalışan bir sivil toplum örgütü olan Scenic America’nın kurucusu ve başkanı olarak görev almıştır. McMahon, dokuz yıl boyunca, Georgetown Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hocalık da yapmıştır ve sözü edilen konularla ilgili 15 kitabı bulunmaktadır.