Emre Arolat

Emre Arolat

Mimar

Architect

Emre Arolat Architects Kurucusu


Emre Arolat 1963 yılında Ankara’da doğdu. 1986’da MSGSÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1986-87 yıllarında ABD Washington D.C.’de Metcalf Mimarlık Bürosu’nda çalıştı. 1992 yılında MSGSÜ Mimarlık Fakültesi’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1987-2004 yılları arasında Arolat Mimarlık’ta, Şaziment ve Neşet Arolat’la birlikte tasarımcı ortak olarak görev yaptı.

Emre Arolat 2004 yılında Gonca Paşolar ile birlikte kurduğu EAA-Emre Arolat Architects’de, Neşet Arolat, Şaziment Arolat ve Sezer Bahtiyar’ın ortak olarak katılımları ile birlikte, profesyonel mimarlardan oluşan 50 kişiyi aşkın bir kadro ile İstanbul ve Londra’daki ofislerinde çalışmalarına devam etmektedir.

EAA-Emre Arolat Architects ile yaptığı projelerde bir çok ulusal ve uluslararası mimarlık yarışmasında ödüller alan Emre Arolat, en son Mayıs 2015’te International Academy of Architecture tarafından göstermiş olduğu üstün başarılarından ve güncel mimarinin gelişimine olan katkılarından ötürü Profesör ünvanına layık görülmüştür.