Hakan Elbir

Hakan Elbir

Dialogue In The Dark İstanbul Kurucu Ortağı


Istanbul Social Enterprise (ISE)’nin kurucu ortağı ve genel müdürü olan Hakan Elbir, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde aldığı mühendislik eğitiminin ardından (1989-1994), İstanbul Üniversitesi'nde Uluslararası İşletmecilik (1996-1998) bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

Hakan Elbir, 2013 yılının Aralık ayında Türkiye’nin en önemli sosyal girişimcilik projelerinden bir tanesi olan Karanlıkta Diyalog Deneyimsel Sergisini İstanbul Gayrettepe’deki metro istasyonu içindeki özel bir alanda hayata geçirerek 100bin kişiye bu deneyimi yaşattı ve 20 kadar görme engelliye istihdam yarattı.

Elbir 2016 yılı Şubat ayında Karanlıkta Diyalog’un bulunduğu Gayrettepe’deki metro istasyonunun içindeki özel alanda Karanlıkta Diyalog’a ilave olarak projenin bir sonraki versiyonu olan Sessizlikte Diyalog Deneyimsel Sergisini de hayata geçirdi ve söz konusu alanı bir Diyalog Müzesi’ne dönüştürdü.

Elbir Sosyal Girişimciliğin yasal olarak tanınmasına dair ilgili kurumlarla görüşmelerine ve projenin 3.versiyonu olan Zamanda Diyalog’un Diyalog Müzesi içinde hayata geçmesine yönelik çalışmalarına devam etmektedir.