Kerem Erginoğlu

Kerem Erginoğlu

Mimar

Architect

Erginoğlu Çalışlar Mimarlık Kurucu Ortağı


1966'da Zonguldak'da doğdu. İstanbul Saint Joseph Lisesi'nin ardından 1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi'nde mimarlık öğrenimine başladı. 1990 yılında bölümünden mezun oldu. 1996 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi'nde "Tarihi Dokuda Yeni Bina Tasarımı" üzerine yüksek lisansını tamamladı.

1991 yılında mesleki araştırmalar yapmak üzere ABD'ye gitti. 1993 yılından bu yana mesleki çalışmalarını Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık Ltd. Şti. adı altında Hasan C. Çalışlar ile beraber sürdürmektedir. Ayrıca, Bursa Uludağ Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde davetli öğretim görevliliği yapmıştır.

Ödülleri arasında 1990 yılında "Yapı Endüstri Merkezi Başarı Ödülü’’, 1992 yılında Mimarlık Sergisi "Grafik Sunuş Başarı Ödülü”, 1996 yılında Ulusal Mimarlık Sergisi’nde Tuncel Evi ile "Yapı Koruma Sanatı Başarı Ödülü”, 2000 yılında Harp Akademileri Kapalı Yüzme Havuzu ile Ulusal Mimarlık Sergisi’nde "Yapı Dalı Başarı Ödülü" 2004 yılında AMV Genç Mimar Ödülü, 2007 yılında “Berlin Türk Büyükelçiliği Kançılarya Binası” uluslararası yarışmasında 4’üncülük ödülü, 2009 yılında Tarsus Sev İlköğretim Kampüsü projesiyle, açılan davetli yarışmada 1’incilik ödülü ve 2010 yılında Ulusal Mimarlık Ödülleri ve Sergisi’nde Proje Dalı Başarı Ödülü, Turkcell Teknoloji Ar-Ge Binası ile 2010 Ulusal Mimarlık Ödülleri ve Sergisi’nde “Yapı Dalı Başarı Ödülü”, Tuzambarı-Medina Turgul DDB ile 2010 Ulusal Mimarlık Ödülleri ve Sergisi’nde “Yapı Dalı Koruma & Yaşatma Ödülü” ve aynı projeyle 2010 Dünya Mimarlık Festivali ( WAF World Architecture Festival ) “Yeni&Eski” kategorisinde 1’incilik ödülü, 2015 yılında Bakü Power Station ile German Design Council tarafından verilen Iconic Awards’da yine 1’incilik ödülleri bulunmaktadır.