Menekşe Şeyma Kaya

Menekşe Şeyma Kaya

Aydınlatma Tasarımcısı

Lighting Designer

Arlight Proje Yöneticisi


Hacettepe Üniversitesi ‘ İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı ‘ lisans derecesini aldıktan sonra konut ağırlıklı iç mimari tasarım ve uygulama projelerinde çalıştı, Almanya, Hochschule Wismar’da ‘Mimari Aydınlatma Tasarımı’ master  eğitimini Yüksek Lisans Tezi ’Geçmişten geleceğe Adana’da günışığı kullanımı’ ile tamamladı. Uluslararası aydınlatma tasarım ofisi Lichtvision Gmbh,Berlin’ de çalışmasının ardından  2012’den beri ARLIGHT’da Proje Yönetecisi olarak devam etmektedir.

Yurtiçi ve yurtdışında residence, ofis ,otel, hastane , kongre merkezi, okul, fabrika, AVM ,dini ve tarihi yapılar, havaalanı, master plan projelerinde Aydınlatma Tasarımı ve danışmanlık çalışmalarını sürdürmektedir. 

Çalıştıgı projelerden bazıları: WAF tarafından 2012 yılında  Masterplanning kategorisinde ‘Future Project of the Year’  seçilen  Msheireb - Heart of Doha /Downtown Doha/ Qatar  ,Pergamon Müzesi/ Berlin, Jockey Club/Hong Kong, Mixed Use Development LKF Square/ Macau, Restoration Zwinger /Dresden ,Humboldt Forum/Berlin ,Lösev Eğitim ve Sağlık Kampüsü ,Ankara