Michel Mossesian

Michel Mossesian

Mimar

Architect


Michel Mossessian akademik kimliği  keskin bir ticari duyarlılıkla eşleşen  dünya standartlarında bir tasarımcıdır.Mossesian, tasarımda yeni yaklaşımları , sürdürülebilir mimariyi ve yeni bina teknolojilerini ön planda tutar. 
Skidmore Owings & Merrill de Bruce Graham ile, Michel Borsası ve Londra'da 1 Filo Alanı ve Barcelona Villa Olympica Hotel Arts dahil olmak üzere birçok uluslararası tanınmış projelerde yer aldı .


2001 yılında , Michel,  SOM Londra Ofisi Başkan Yardımcısı ve Senior Tasarımcısı oldu. Tasarım konusunda  liderliiği İngiltere, Portekiz , Doğu Avrupa ve Ortadoğu'da,  Brüksel'dekiyeni NATO karargahında için yaptığı ödüllü tasarım sonuçlanan  yarışma gibi projelerde uluslararası düzeyde önemli başarılara yol açtı .


2005 yılında mossessian & partners kurulmasından bu yana  , Michel başarıyla Londra ve Şangay'da iki önemli kent simgesi niteliğindeki binayı tamamlamış ve bu süre zarfında 2016 yılında tamamlanan  Doha , Katar Msheireb projesinin dört aşamasında yer almıştır. Michel,  binaların ötesinde bir mimarinin özünü sorgulayan ve mevcut küresel ekonomik koşulları göz önünde bulundurarak, kültürel, yerel ele özellikleri ön plana çıkaran projeler geliştirmektedir.