Ömer Moltay

Ömer Moltay

Endüstri Mühendisi

Industrial Engineer

MİMTA Mimarlık Ortağı


İstanbul Amerikan Robert Lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü ve Hamburg Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2009 senesinde US Green Building Council tarafından verilen LEED AP BD+C (Building Design and Construction), 2010 senesinde BRE tarafından verilen BREEAM International Assessor, 2012 senesinde ise ASHRAE tarafından verilen BEMP (Building Energy Modeling Professional) ve CPMP (Commissioning Process Management Professional) sertifikalarını almıştır. 

Sürdürülebilirlik odaklı mimari tasarım, yeşil bina ve enerji verimliliği danışmanlığı ve proje yönetim hizmetleri sunan Mimta EkoYapı'nın kurucu ortağıdır. Türkiye'nin önde gelen inşaat, endüstriyel ve finansal kuruluşlarına sürdürülebilirlik konusunda danışmanlık ve mevcut gayrimenkul stoğu ile yeni inşaat projelerinin yeşil bina sertifikasyonu konusunda hizmetler vermektedir. Rusya'nın ilk LEED sertifikalı ofis binası ve Türkiye'nin ilk LEED Platin sertifikalı ofis binasının yeşil bina sertifikasyon süreçlerinde yer almıştır. Ayrıca ortağı olduğu Mimta Mimarlık çatısı altında gayrimenkul geliştirme projelerinde yöneticilik yapmaktadır. 

2011-2012 senesinde ÇEDBİK derneği tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de düzenlenen LEED eğitimlerinde eğitmen sıfatı ile ders vermiştir.