Pınar Ersin Kollu

Pınar Ersin Kollu

İŞ GYO A.Ş. Hukuk Müşavirliği & İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünden sorumlu Grup Başkanı


1994 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Pınar Ersin Kollu’nun, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans derecesi bulunmaktadır.

Kariyer hayatına 1996 yılında BEDAŞ’da Avukat olarak başlamıştır. 2000 yılında İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’de göreve başlayan Kollu, Şirketin Hukuk Müşavirliği ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüklerinin kuruluş sürecini gerçekleştirmiştir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Kaynakları Yöneticiliği Sertifikası, International Coaching Federation Akreditasyonlu Adler Koçluk Sertifikası ATC (Practicum), MARE FIDELIS Coaching Consulting Yönetici ve Lider Koçluğunda Ustalık”, “The Art of Parental Coaching” sertifikaları başta olmak üzere çok sayıda sertifikaya sahip bulunmakta olup; çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde Koçluk ve Mentorluk yapmakta ve eğitimler vermektedir.

“Gayrimenkul Yatırımlarının Hukuki Boyutu” konusunda GYODER Akademi ve Bahçeşehir Üniversitesi MBA in Real Estate programında ders veren Kollu; halen İŞ GYO A.Ş. Hukuk Müşavirliği & İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünden sorumlu Grup Başkanı olarak görev yapmakta olup; aynı zamanda Kanyon Yönetim, İşletim ve Pazarlama A.Ş. ve GYODER Yönetim Kurulu üyesidir. EMCC Türkiye Mesleki Yeterlilik Komite Başkanı ve EMCC Etik Çalışma grubu üyesidir.