Serdar Oran

Serdar Oran

Kimya Mühendisi

DYO Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü


Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde öğrenimi gördükten sonra, California State Üniversitesi (ABD) yüksek lisans programını tamamlamıştır.
 
Profesyonel iş hayatına 1988 yılında DYOSAD A.Ş.’de Sanayi Boyaları Araştırma Mühendisi olarak başlayan Serdar Oran, değişik görevlerde bulunduktan sonra 2000 yılında DYOSAD AŞ Genel Müdürlügü'ne atanmıştır. 
2001 yılında Yaşar Topluluğu’ndan ayrılan Serdar Oran, kendi kurduğu şirkette yurtiçi ve yurtdışı finansal yatırım araçları ile ilgili çalışmalar yaparak iş hayatına devam etmiş, 2007-2008 yıllarında Bakü/Azerbeycan’da kimya konusunda üretim ve satış yapan bir şirketin, satış, pazarlama, organizasyon yönetimi ve iş modelinin oluşturulmasında, Teknik ve Yönetim Danışmanlığını yapmıştır. 

Serdar Oran Boya Sanayicileri Derneği YK Üyesi, Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası YK Uyesi ve Ege Bölge Temsilcilik Heyet Başkanı, Türkiye Kalite Derneği YK Üyesi, Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyesi, olarak görev yapmaktadır. 

Mayıs 2009’dan itibaren Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürü olarak tekrar Yaşar Holding bünyesine katılan Serdar Oran, Haziran 2012 tarihinden itibaren Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürlüğü ve Yurt Dışı Operasyonlar Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.