Sırrı Güvenç

Sırrı Güvenç

İşletmeci

Business Administrator

AKG Gazbeton Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı


AKG Gazbeton Pazarlama ve Satıştan sorumlu Genel Müdür yardımcısı Sırrı Güvenç, 1985 yılında Hacettepe Üniversitesinde tamamladığı lisans eğitiminin ardından başladığı profesyonel yaşamında, Satış, Pazarlama ve Lojistik alanlarında ihtisas sahibi oldu.

1986 yılından bu yana Yapı Malzemesi ve İnşaat Sektöründe çalışan Güvenç, Marka Yapılandırması, Tesis Kurulumu ve İşletmesi alanlarında, çok uluslu firmalar da dahil olmak üzere yöneticilik görevlerinde bulundu.
Profesyonel yaşamında, yer alan üç kuruluştan biri olan AKG Gazbeton İşletmeleri’nde 2001 yılında Orta Anadolu Bolgesi Satis Muduru olarak başlayan yolculuğuna 2014 yılı  temmuz ayından bu yana, Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.
 
Sektörün değişen dinamikleri ve paydaşlarının gelişen yapısı nedeniyle, yeni bir kurumsal yapı içinde faaliyetlerini sürdüren AKG Gazbeton İşletmeleri’nde, 13 yıldır görev yapan Güvenç, gençlik yıllarında aldığı izcilik egitimi ve devam eden dalis hobisinin  yanısıra, lider yönetici yaklaşımıyla , Takım Çalışması ve Ekip Koordinasyonu alanlarında önemli başarılara imza attı. 
 
Sivil Toplum Örgütlerinde, profesyonel yaşamı boyunca çeşitli görev ve sorumluluklar da alan Güvenç, halen TOBB Turkiye Toprak Sanayi Ürünleri Mecilisi’nde Başkan Yardımcılığı, Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği’nde ise Birlik Üyesi olarak görev almaktadır.
 
Evli ve bir çocuk babası olan Güvenç, profesyonel is yaşamı dışında görsel sanatlarla da ilgilenmektedir.